Strona główna Sprawy społeczne Dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci i młodzieży

Wiadomości dotyczące dzieci i młodzieży z Powiatu Głogowskiego: miasto Głogów, gmina wiejska Głogów, gmina Jerzmanowa, gmina Kotla, gmina Pęcław, gmina Żukowice.

W sobotę 3 czerwca Grębocice staną się areną przepysznej walki. W grębocickim parku odbędzie się pierwszy Festiwal Naleśników. Główną nagrodą za najpyszniejszego naleśnika jest 500 zł. Konkurs odbędzie się w ramach XXII Smerfnego Turnieju Wsi. Organizatorzy przygotowali z tej okazji mnóstwo innych atrakcji.
W polkowickim Amfiteatrze odbyła się IX edycja Strażomanii. Setki przedszkolaków świetnie się bawiły, przy okazji zdobywając wiedzę m.in. na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Osiem klas w szkole podstawowej, kolejne cztery w liceum lub pięcioletnie technikum - takie zmiany wprowadził rząd w szkołach. Wiążą się nieodłącznie z wygaszaniem gimnazjów, co dla samorządów stanowi nie lada wyzwanie. W wielu miastach w całej Polsce podjęto już stosowne uchwały stanowiące o losie obecnych szkół podstawowych i gimnazjów. Nie inaczej jest na Dolnym Śląsku w tym chociażby w Głogowie i Chocianowie.
W Głogowie w czasie zimowej przerwy od szkoły zorganizowano wiele zajęć dla najmłodszych. Różne instytucje i organizacje tak zaplanowały swoje działania, aby milusińscy mieli w czym wybierać. Jednak nie tylko tutaj podjęto różnego rodzaju inicjatywy, aby urozmaicić dzieciom i młodzieży wolny czas. Ciekawie działo się także w Kotli, Chociemyśli, Grochowicach, Nielubi czy Polkowicach.
13 lutego rozpoczynają się ferie zimowe. Głogowska Policja wspólnie z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny zorganizowała warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, podczas których dzieci miały okazję nie tylko usłyszeć, jak w bezpieczny sposób można spędzać wolny czas, ale również uczestniczyła w ciekawych zajęciach w przystępny sposób prezentujących zasady bezpieczeństwa.
Życie to nie tylko myślenie o sobie, ale również skupianie się na innych. Nie każdy jest w stanie sam o siebie zadbać z różnych powodów, dlatego powstają różne inicjatywy mające na celu pomoc drugiemu człowiekowi. Ideą wolontariatu jest bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Polkowic, którzy na tym polu mają sporo imponujących osiągnięć.

Social Media

706FaniLubię
152ObserwującyObserwuj
152ObserwującyObserwuj
- REKLAMA -

OSTATNIE WPISY

X