Wyświetl artykuł

Pomagają rodakom na wschodzie

Gmina Lubin wspierając akcję p.n. „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE III – Z PAMIĘCIĄ O POLEGŁYCH KRESOWIAKACH” organizowaną przez Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do włączenia się w akcję humanitarną, która ma na celu pomoc dzieciom i rodzinom polskiego pochodzenia na Ukrainie.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Spotkanie seniorów w Ogrodzie Freya

Uczestnicy tegorocznego spotkania w Zagrodzie Edukacyjnej „Ogród Freya” mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach wyszywania 3D, podziwiali rzeźby, obrazy i zdjęcia. Była degustacja słodkich wyrobów i kiełbaski z ogniska. Największe wrażenie zrobił jednak na uczestnikach spotkania piękny ogród Anny Rawskiej, który od lat jest także nieformalną wizytówką Gminy Lubin i odwiedzają go liczne grupy starszych i młodszych mieszkańców.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Poznawanie Francji – wizyta w naszym mieście partnerskim

Współpraca Gminy Lubin z francuską Gminą Sathonay – Camp przyniosła kolejne wymierne efekty. Po spotkaniach oraz rewizytach polskich i francuskich samorządowców, sportowców oraz zespołów muzycznych, zorganizowano wizytę 40-osobowej grupy mieszkańców Gminy Lubin we Francji. Uczestnicy wspominają, że było wesoło, smacznie i przyjacielsko. Podczas pożegnania niejednej osobie zakręciła się łza w oku.
Udostępnij