Sport

Sportowe Wiadomości z Powiatu Głogowskiego: miasto Głogów, gmina wiejska Głogów, gmina Jerzmanowa, gmina Kotla, gmina Pęcław, gmina Żukowice.

Lider trzecioligowej grupy III nie zwalnia tempa w drodze po awans. Piłkarze Górnika Polkowice pokonali w miniony weekend na wyjeździe Ruch Zdzieszowice aż 4:0 i w dalszym ciągu rozsiadają się w fotelu lidera. Już do przerwy polkowiczanie zbudowali trzybramkową zaliczkę.
W niedzielne deszczowe przedpołudnie gospodarze z Obory podejmowali drużynę z Gwardii Białołęka, która jest aktualnym wiceliderem grupy I legnickiej w kl. A. Od samego początku było widać dużą przewagę gości, którzy swoją dominację na boisku przypieczętowali bramką już w 7. minucie meczu.
Udany start w Finale Pucharu Pomorza Nordic Walking mają za sobą reprezentanci KS Metraco Polkowice. Przedstawiciele polkowickiego klubu aż dziewięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, czym kolejny już raz udowodnili swoją pozycję na krajowym podwórku.
Weekendowe zwycięstwo z Pniówkiem Pawłowice Śląskie sprawiło, że Górnik Polkowice awansował na fotel lidera trzecioligowej grupy III. Po sześciu seriach gier, polkowiczanie mają w swoim dorobku 15 punktów. W następnej kolejce zagrają oni na własnym boisku z Rekordem Bielsko-Biała.
W Gaworzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Cross Nordic Walking. Na starcie pojawiło się ponad 50 zawodników reprezentujących kluby z całego kraju. W gronie tym nie zabrakło oczywiście kijkarzy KS Metraco Polkowice. Ci zakończyli imprezę z dorobkiem dwunastu medali. Sześć z nich było z najcenniejszego kruszcu.
Interesujące widowisko stworzyły drużyny KS KGHM ZANAM Polkowice i Stali Brzeg w meczu na szczycie trzecioligowej grupy III. Po końcowym gwizdku więcej powodów do radości mieli gospodarze. Polkowiczanie do przerwy schodzili z trzybramkową przewagą. Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat, ale komplet punktów został w Polkowicach.

Social Media

706FaniLubię
152ObserwującyObserwuj
155ObserwującyObserwuj
- REKLAMA -

OSTATNIE WPISY

X