Wyświetl artykuł

Witamy Pastoriusa w Głogowie

W piątkowe popołudnie odbył się montaż pomnika głogowianina Joachima Pastoriusa na skwerze Zygmunta Starego. Jeszcze w przyszłym tygodniu odbywać się będą prace końcowe (montaż płyty informacyjnej na cokole, konserwacja figury, czyszczenie całego monumentu i otoczenia itp.) a szczegóły jego oficjalnego odsłonięcia wkrótce. Sama rzeźba wykonana została z Piaskowca i ma wysokość ok. 1,80.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

79. rocznica deportacji Polaków na Syberię

Uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę tych tragicznych dla narodu Polskiego wydarzeń, rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Kotli, a następnie w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotli odbył się uroczysty Apel.
Uroczystość stała się spotkaniem pokoleń, a uczniowie przedstawili, pięknie przygotowany program artystyczny. Szczególnie wzruszającym momentem było śpiewanie kresowych piosenek wspólnie z przedstawicielami Koła Związku Sybiraków w Kotli.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

W świątecznym nastroju

W minioną niedzielę, 13 stycznia 2019 w Kościele pw. św Marcina z Tours w Grębocicach odbył się Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, podczas, którego zaprezentowały się w znacznej większości grupy oraz soliści uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Grębocicach.
Udostępnij
X
X