Wyświetl artykuł

W świątecznym nastroju

W minioną niedzielę, 13 stycznia 2019 w Kościele pw. św Marcina z Tours w Grębocicach odbył się Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, podczas, którego zaprezentowały się w znacznej większości grupy oraz soliści uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Grębocicach.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Pieniądze od marszałka na zabytki

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał 17 gminom dotacje na konserwacje zabytków w regionie. Marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Marcin Gwóźdź podpisali umowy z beneficjentami na realizację projektu “Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego”. Łączna kwota przyznanego dofinansowania unijnego to 6,76 mln zł. Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pracami objęte zostały m.in.: obiekty pałacowe w Jakubowie (Gmina Radwanice) oraz spichlerz w Grębocicach.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Apel wójta do radnych, sołtysów i mieszkańców

Podczas ostatniego w tym roku spotkania z sołtysami Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin zaapelował do wszystkich o udział w dzisiejszej sesji Rady Miasta Lubina, podczas której planowane jest zainicjowanie zamachu na Gminę Lubin. Radni na wniosek prezydenta Roberta Raczyńskiego mają głosować nad uchwałą w sprawie zamiaru przyłączenia do miasta 7 sołectw : Szklary Górne, Chróstnik, Obora, Krzeczyn Wielki, Osiek, Miroszowice i Kłopotów.
Udostępnij
X
X