Wyświetl artykuł

Na kłopoty w biznesie układ z ZUS

Dolnośląscy przedsiębiorcy, którzy mają długi w ZUS tylko w minionym roku podpisali układy ratalne na ponad 250 mln zł. 90 proc. kwot rozłożonych na raty jest spłacanych przez małe, jednoosobowe firmy, które mają problem z płaceniem składek. Każdy właściciel firmy, którego firma przechodzi trudności finansowe, który ma nieprzewidziane kłopoty z powodu np. braku zleceń – może starać się o odroczenie płatności lub ulgę w spłacie należności z tytułu składek.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Masz dziecko do 8 lat? możesz skorzystac z zasiłku opiekuńczego w czasie strajku nauczycieli

Tylko rodzice małych dzieci mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego, gdy szkoła malucha przystąpi do strajku. Wniosek bowiem mogą złożyć wyłącznie rodzice dziecka, które jeszcze nie ukończyło ośmiu lat. Żeby móc zostać z dzieckiem w domu wystarczy swojemu pracodawcy złożyć wniosek o wypłatę i oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka, przedszkola lub szkoły.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Bezpłatne porady dotyczące programu Mama 4+

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie emerytur dla matek, które urodziły czwórkę dzieci. Będzie można się dowiedzieć między innymi, kto może ubiegać się o świadczenie, jakie dokumenty zgromadzić i w jaki sposób wypełnić wniosek. Odpowiedzi na te pytania udzielać będzie ekspert w zakresie zasad przyznawania Rodzicielskich Świadczeń Uzupełniających „Mama 4 Plus”.
Udostępnij