Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Uwaga – od dzisiaj dzwoniąc na numer alarmowy 997 połączymy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Od 11 grudnia 2018 roku dzwoniąc na numer alarmowy Policji łączymy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. 11 grudnia o godzinie 12:00 Komenda Powiatowa Policji w Lubinie, włączona zostaje w ogólnokrajowy system powiadamiania ratunkowego tel. 112.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

,,Wolność bez nałogu” – Policja wspólnie z MOPS przeciwko narkotykom i dopalaczom.

Funkcjonariusze KPP w Lubinie wspólnie z terapeutkami z Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie w ramach projektu ,,Wolność bez nałogu” spotkali się z młodzieżą, by poruszyć niezwykle ważny problem, jaki stanowią w dzisiejszych czasach dopalacze i narkotyki. W trakcie spotkania zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji. Policjantka edukowała także słuchaczy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

CZAD- cichy zabójca. Nie usłyszysz, nie zobaczysz, nie poczujesz – a może doprowadzić do tragedii

W wielu mieszkaniach i domach w powiecie lubińskim na dobre rozpoczął się już sezon grzewczy. W okresie tym odnotowywany jest wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym “cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Aby zmniejszyć liczbę ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, lubińscy policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą na uniknięcie w przyszłości niepotrzebnych tragedii, na które my mieszkańcy, mamy ogromny wpływ.
Udostępnij
Miedziak.info.pl piec ogrzewanie czad palenisko ogień
Wyświetl artykuł

Idzie zima uważajmy na „czad” cichego zabójcę

Choć zabija każdego roku wiele osób to wciąż zapraszamy go sami. Szczelne plastikowe okna, zatkane kratki wentylacyjne, niesprawne urządzenia grzewcze brak czujników, oszczędzanie na wizytach kominiarza. Oto najprostsza recepta na zamienienie naszego szczęśliwego domu w komorę gazową.
Udostępnij
X
X