Wyświetl artykuł

Wspinał się po balkonach i kradł rowery. Został zatrzymany i usłyszał 23 zarzuty

Nawet 15 lat więzienia grozi 23 – letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie serii kradzieżyi włamań na terenie Lubina. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu łącznie 23 czyny. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad 61 tys. złotych. Mężczyzna z popełnienia przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu, a czynów dopuścił się działając w warunkach recydywy. Część przedmiotów policjanci odzyskali i oddali w ręce właścicieli. 23-latek trafił do policyjnej celi, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Lubińscy policjanci ewakuowali rodzinę z płonącego domu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wspólnie z kolegami ze straży pożarnej uczestniczyli w akcji ratowniczej w związku z pożarem w jednym z domów jednorodzinnych w Lubinie. Policjanci, którzy pojawili się pierwsi na miejscu zdarzenia, ewakuowali mieszkańców budynku, w tym dwójkę dzieci i 84-letnią kobietę. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, mieszkańcy domu szybko wydostali się na zewnątrz.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Przedświąteczne spotkanie wielkanocne w dolnośląskiej Policji

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, odbyło się uroczyste spotkanie, którego gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński. Oprócz kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji, w spotkaniu wielkanocnym uczestniczyli również zaproszeni goście, w tym Metropolita Wrocławski.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Zdecydowane “NIE” dla piratów drogowych – prawa jazdy „za szybkich” użytkowników dróg w rękach policjantów

Niedawna historia kierowcy, który próbując nadgonić czas w obszarze zabudowanym na krajowej „dwunastce” pędził 155 km/h, najwyraźniej nie zapadła w pamięć użytkownikom tego odcinka drogi. Dokładnie w tym samym miejscu…
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Przedświąteczne zakupy. Lubińscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas Świąt Wielkanocnych.

Zbliża się Wielkanoc. Okres przedświąteczny to między innymi czas zwiększonej ilości robionych zakupów w sklepach znajdujących się zarówno w pobliżu miejsca zamieszkania oraz w dużych centrach handlowych i galeriach. Często zdarza się, że w gorączkowej atmosferze, przy udziale całej rodziny, w tym również naszych najmłodszych zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, na co tylko czekają oszuści i złodzieje.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Zdecydowane “NIE” dla piratów drogowych – prawa jazdy „za szybkich” użytkowników dróg w rękach policjantów

Niedawna historia kierowcy, który próbując nadgonić czas w obszarze zabudowanym na krajowej „dwunastce” pędził 155 km/h, najwyraźniej nie zapadła w pamięć użytkownikom tego odcinka drogi. Dokładnie w tym samym miejscu kilkanaście dni później polkowiccy policjanci namierzyli kolejnych drogowych piratów, którzy swoimi pojazdami przekroczyli dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie i również tak samo jak w przypadku mężczyzny, który nie chciał się spóźnić do pracy, stracili dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami.
Udostępnij