Wyświetl artykuł

Bezpieczna Kobieta po raz dziesiąty! Trwają zapisy na bezpłatny kurs samoobrony

Rusza kolejna, X już edycja akcji pn. „Bezpieczna Kobieta” organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie, pod honorowym patronatem Starosty Lubińskiego. W trakcie trwania naszych działań chętne panie będą mogły nauczyć się podstaw samoobrony. Bezpłatny kurs dla mieszkanek powiatu lubińskiego, poprowadzi instruktor lubińskiej szkoły Krav Maga.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policjanci z Przemkowa dzięki szybkiej reakcji ustalili sprawcę przestępstwa i odzyskali skradziony telefon

Zaangażowanie przemkowskich policjantów w pierwszych chwilach po zaistnieniu przestępstwa pozwoliło nie tylko dotrzeć do sprawcy kradzieży, ale również odzyskać skradziony telefon komórkowy o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Mienie należące do 15-letniego ucznia jednej z przemkowskich szkół wróciło już w jego ręce, a zatrzymany w tej sprawie 22-latek usłyszał zarzut Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Czy da się suchą stopą przejść przez dojrzewanie?

To temat spotkania w ramach projektu „Kino na Temat”, które odbyło się w dniu 19 lutego bieżącego roku w lubińskim kinie „Helios”, w którym uczestniczyły funkcjonariuszki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie. Po seansie filmowym „Mój piękny syn” był czas na dyskusje z młodzieżą, podczas której policjantki próbowały uzmysłowić młodym ludziom zagrożenia związane z używaniem środków odurzających i skutków prawnych nieodpowiedzialnych zachowań. Zarówno sam kinowy seans jak i rozmowa na jego zakończenie, przyniosła uczestnikom wiele pozytywnych emocji i refleksji.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Podejrzani o kradzież w sklepie z elektroniką zatrzymani – policjanci odzyskali skradziony sprzęt

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, ustalonym i zatrzymanym przez polkowickich policjantów, a podejrzanym o kradzież zestawu kina domowego w jednym z sklepów z elektroniką na terenie Polkowic. Soundbar wraz z subwooferem o wartości 1,5 tysiąca złotych został odzyskany przez funkcjonariuszy i wrócił do sklepu. O dalszym losie zatrzymanych mieszkańców powiatu głogowskiego zdecyduje teraz sąd.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Kilkukrotnie posłużył się skradzioną kartą bankomatową – został zatrzymany przez legnickich policjantów

Legniccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, zatrzymali 28- letniego mieszkańca Legnicy, który dokonał kradzieży portfela w jednym z legnickich lokalów i kilkukrotnie posłużył się znajdującą się tam kartą bankomatową. Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież włamaniem – do 10 lat.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Okradł własnego dziadka i wykorzystał jego kartę płatniczą. Usłyszał już 12 zarzutów.

Lubińscy policjanci zatrzymali 27 – letniego mężczyznę, który dwukrotnie okradł swojego dziadka. Kiedy starszy mężczyzna spał, wnuk zabrał jego telefon, pieniądze, klucze do mieszkania oraz kartę płatniczą, którą 12 razy się posłużył płacąc za taksówkę. Podejrzany przyznał się do przestępstwa. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
X
X