Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych

Połowa ferii zimowych już za nami. Dla dzieci i młodzieży, to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych oraz nauki, a także relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Natomiast dla ich opiekunów, to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego właśnie wypoczynku. Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, w trakcie wyjazdów na zimowy wypoczynek, prowadzą przede wszystkim wzmożone kontrole autokarów pod kątem ich stanu technicznego, a także sprawdzają kierowców przewożących dzieci. Policjanci prewencji, zwracają szczególną uwagę na względy bezpieczeństwa uczniów, w trakcie ich pobytu na koloniach i półkoloniach oraz innych formach zorganizowanego spędzania czasu. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Próbował wyłudzić kredyt na zakup sprzętu elektronicznego – przy okazji ukradł słuchawki

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili dane mężczyzny, który tuż przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem próbował poprawić swój świąteczny nastrój, usiłując wyłudzić kredyt na zakup konsoli do gier. Okazało się, że sprawca dzień wcześniej był w tym samym sklepie, gdzie dokonał kradzieży słuchawek, które najwidoczniej zapadły mu w pamięć, bo gdy obsługa sklepu odmówiła udzielenia pożyczki, ukradł kolejną parę. Zatrzymanemu mieszkańcowi Polkowic grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Przygotowanie pojazdu do zimy – policja radzi…

W okresie zimowym, a dokładnie mówiąc w czasie podróży samochodem, często wychodzą błędy niewłaściwego wyposażenia oraz przygotowania naszego pojazdu. Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne w postaci mgieł czy opadów śniegu i marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać w czasie jazdy zimą. Czasem nawierzchnia drogi wcale nie wygląda na śliską, choć taka właśnie jest w rzeczywistości. Warto, więc pamiętać o kilu regułach, których przestrzeganie zagwarantuje nam bezpieczne dotarcie do miejsca, do którego się udajemy, a także bezpieczny powrót.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Nie bądź obojętny – trwa akcja ZIMA 2018/2019: Przypominamy o możliwości pomocy bezdomnym poprzez KMZB

Polkowiccy policjanci nadal realizują działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2018/2019” podczas, której systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Taką informację możemy również przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwróćmy szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym.
Udostępnij