Miedziak Policja bok radiowozu 112
Wyświetl artykuł

Na widok policjantów zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Zachowanie kierowcy wyjaśniło się po zatrzymaniu

Lubińscy policjanci wydziału prewencji w czasie pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem osobowym, nie zatrzymał się do kontroli. Najpierw na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy, a następnie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże kierowca nie reagował. Jak się okazało po zatrzymaniu, powodem takiego zachowania był brak uprawnień i zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 32-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego odpowie przez sądem za to przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policjanci ustalili sprawców kradzieży po śladach opon i części karoserii, która odpadła z ich pojazdu – mężczyźni usłyszeli zarzuty

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi trójce mieszkańców gminy Grębocice podejrzanych o kradzieże z włamaniem do opuszczonych zabudowań gospodarczych po byłym PGR-e, mieszczącym się w jednej ze wsi tej samej gminy. Zatrzymani mężczyźni zostali ustaleni dzięki skrupulatnej pracy policjantów na miejscu zdarzenia.
Udostępnij
Miedziak Policja bok radiowozu 112
Wyświetl artykuł

Policjanci zatrzymali uciekinierów z ośrodka wychowawczego. Idąc ulicami miasta wybijali szyby w pojazdach i wiatach przystankowych. Próbowali okraść punkt Lotto.

Niedługo cieszyli się wolnością dwaj 15-latkowie, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach. Po zatrzymaniu okazało się, że ucieczka to tylko jedno z przewinień. Nieletni idąc przez miasto wybijali szyby w pojazdach i wiatach przystankowych. Kiedy próbowali dokonać kradzieży w punkcie Lotto, przerwali im lubińscy policjanci. Nieletni trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Ich losem zajmie się sąd.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Podały się za pracownice ZUS. Okradły 84-letniego, samotnego mężczyznę. Policjanci apelują o niewpuszczanie obcych do mieszkań.

Do drzwi 84-letniego mężczyzny zapukała młoda kobieta, podająca się za pracownika ZUS. Poprosiła o wpuszczenie jej do mieszkania, gdyż chciała je obejrzeć i na tej podstawie postarać się o zwiększenie dla mężczyzny zasiłku pielęgnacyjnego. Poinformowała również, że za chwilę podejdzie do niego lekarz, który sprawdzi jego stan zdrowia. Faktycznie po krótkiej chwili pojawiła się druga kobieta, która udawała lekarkę. Kiedy „badała” starszego pana, druga go okradała. Stracił w ten sposób 5 tys. złotych. Lubińscy policjanci apelują o niewpuszczanie obcych, pod żadnym pretekstem do mieszkań.
Udostępnij
X
X