Strona główna AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Aktualności z Powiatu Głogowskiego: miasto Głogów, gmina wiejska Głogów, gmina Jerzmanowa, gmina Kotla, gmina Pęcław, gmina Żukowice.

Urząd Marszałkowski w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 ogłosił trzy konkursy na dofinansowanie projektów zwalczania emisji kominowej poprzez modernizację systemów grzewczych i odnawialne źródła energii. Termin składania wniosków rozpoczyna się 30 listopada br. o godz. 8.00 i trwa do godz. 15.00 w dniu 15 lutego 2019 roku.
Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny przygotowali list do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców na temat obowiązkowych szczepień. Wspólnie podpisane pismo zachęca do przeprowadzenia w szkołach rozmów na wagi szczepień, przypomina, że są one obowiązkowe i mówi o tym, jakie zagrożenie niesie nieszczepienie dzieci.
Gmina Grębocice przystąpiła do konkursu programu ,, Senior + " Edycja 2018 i otrzymała dofinansowanie na remont pomieszczeń oraz na funkcjonowanie przyszłej placówki.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski po raz kolejny wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.
Narodowy Bieg Niepodległości w polkowickim Rynku, rocznicowe uroczystości z pięknym przedstawieniem teatralnym w Suchej Górnej oraz koncert tria akordeonowego „Motion Trio” w polkowickim kinie – obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej gminie miały różnorodny charakter.
W strefie płatnego parkowania na ul. Chojnowskiej została zamontowana tablica informująca o wolnych miejscach postojowych w tym rejonie miasta. Dostępna jest już także aplikacja mobilna Fastprk, która pokaże nam te wolne miejsca i nas tam poprowadzi.

Social Media

706FaniLubię
152ObserwującyObserwuj
155ObserwującyObserwuj
- REKLAMA -

OSTATNIE WPISY

X