logo 2013-03-13-ZUS@Glogow-logo-001
Wyświetl artykuł

Co warto wiedzieć o dochodzeniu należności przez ZUS? Zakład wyjaśnia!

Aż o ponad 30% wzrosły kwoty należności publicznoprawnych odzyskanych przez ZUS. W 2018 r. wyegzekwowane kwoty osiągnęły łącznie 1 336 mln zł. Pozytywna tendencja utrzymuje się już od trzech lat. Skuteczność dochodzenia należności to bardzo ważny element, który zapewnia płynność finansowania świadczeń wypłacanych przez ZUS.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Nowe nazwy ulic w Gminie Lubin

Stały i szybki rozwój Gminy Lubin oraz konieczność porządkowania oznaczeń powoduje, że prawie na każdej sesji Rady Gminy, pod głosowania poddawane są projekty uchwał dotyczące nazewnictwa dróg wewnętrznych w konkretnych miejscowościach. W ten sposób nowe nazwy lub też przedłużenia istniejących nazw pojawiły się ostatnio w siedmiu miejscowościach.

W większości przypadków to Rady Sołeckie decydowały o motywie przewodnim nadawanych nazw i są to np. drzewa, kwiaty, kamienie szlachetne. Zdarza się też, że to sami mieszkańcy wnioskują o konkretne nazwy. Tak było m.in. w Siedlcach gdzie będzie teraz ulica Tęczowa i Różana. Jednocześnie przedłużono ulicę Ogrodową.

W Niemstowie będzie nowa ulica o nazwie Grabowa. W Krzeczynie Małym, gdzie motywem przewodnim są nazwy roślin, powstanie ulica Goździkowa. W sąsiednim Krzeczynie Wielkim – ulica Topazowa.

Kamienie szlachetne posłużyły za nazwy także ulicom Malachitowej i Rubinowej we wsi Obora. W Chróstniku powstała ulica Leszczynowa, a w Raszówce przedłużono ulice Olchową i Lipową.

Udostępnij