NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Ruszył cykl spotkań w szkołach w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego „Wolność bez...

W celu rozszerzenia profilaktyki antynarkotykowej i dotarcia do osób, które mają największy wpływ na dzieci – czyli do rodziców –lubińscy policjanci wspólnie z terapeutkami z Sekcji Profilaktyki Uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie, zorganizowały cykl spotkań w ramach akcji „Wolność bez nałogu”. Do działań tych włączyły przedstawiciela Biura Profilaktyki Uzależnień, który prowadzi zajęcia specjalnie dla rodziców.

Trzecia edycja kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Na Dolnym Śląsku, jak i na terenie całego kraju, rusza ogólnopolska Kampania pn. „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. To już trzecia edycja tego projektu, który ma na celu uświadomienie użytkownikom dróg, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno - zimowym, jest widoczność. Dotyczy, to zarówno prawidłowego oświetlenia pojazdów, jak i widoczności pieszych poruszających się po zmroku.

Wielki Gminny Test Niepodległości

Muzyka, atmosfera, gra świateł i w końcu emocje, które sięgnęły zenitu – wszystko, jak w prawdziwym telewizyjnym teleturnieju. Gminny Test z okazji 100–lecia Niepodległej Polski – był nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także wyjątkowym przeżyciem zarówno dla uczestników, jak i publiczności.

Zasłużeni dla Dolnego Śląska z UJW

Dr Włodzimierz Olszewski, dr Dariusz Zając oraz dr Jan Walczak 13 listopada we Wrocławiu odebrali Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Odznaczenia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wręczył wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Julian Golak.

Przebudowa drogi w Siedlcach

Rozpoczęła się realizacja zadania pod nazwą „Przebudowa drogi wewnętrznej wraz z przebudową zjazdu oraz budową oświetlenia drogowego w miejscowości Siedlce na działkach nr 378, 402 i 377/2”.

Karol Wawrzyniak w CCC Development Team

Karol Wawrzyniak dołącza do swojego kolegi, Kacpra Walkowiaka, z którym zaczynał kolarską przygodę w akademii Copernicus, podpisując kontrakt z kontynentalną ekipą CCC Development Team.