Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał postanowienie Sądu Okręgowego w Legnicy i oddalił roszczenie Marcina Białkowskiego, który żądał od Tadeusza Kielana przeprosin za opublikowany artykuł, dotyczący kierowania przez niego spółką, na terenie której w Ścinawie zalegają hałdy śmieci. Z danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że Białkowski nadal kieruje tą firmą.

Chodzi o artykuł zamieszczony w Gazecie Lubińskiej. Tygodnik poinformował, że kandydat na wójta Gminy Lubin – Marcin Białkowski jest prezesem zarządu firmy MW Organizacja Odzysku i Recyklingu Sp. z o.o., która ma siedzibę przy ul. Witosa 8 w Ścinawie, gdzie zalegają hałdy śmieci. Potwierdza to załączony tu wyciąg z KRS odpis_aktualny_197391_1539881694465.

Marcin Białkowski, korzystając z trybu wyborczego, skierował sprawę do Sądu, przestawiając długą listę roszczeń, bo jak twierdzi prezesem MW Organizacja Odzysku i Recyklingu Sp. z o.o. był tylko przez niespełna siedem miesięcy w 2014 r. Zdecydowana większość roszczeń została oddalona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.