Polkowiccy strażacy mają się czym chwalić. Najnowszy, a zarazem najdroższy samochód w historii polkowickiej Straży Pożarnej trafił już do jednostki i bierze udział w akcjach.

Z nowego wozu bojowego strażacy komendy korzystają od początku października, to oficjalnie odebrali je dopiero w środowe popołudnie. Po latach wspólnych starań samorządu i Komendy PPSP w Polkowicach się udało. Polkowiccy strażacy dzięki 42–metrowej drabinie dotrą teraz nawet na dach najwyższego bloku w mieście, w 90 sekund. Wóz bojowy z drabiną obrotową, z ruchami kombinowanymi, o wysokości ratowniczej 42 metrów wraz z niezbędnym wyposażeniem kosztował 2,6 mln złotych.– Jej udźwig wynosi 500 kilogramów. Kosz jest na stałe wmontowany. Poza tym, jest specjalna kamera, która działa w podczerwieni. Co ważne, do obsługi drabiny wystarczy jedna osoba.–podkreśla Sylwester Jatczak Komendant Powiatowy PSP w Polkowicach . Będzie służył bezpieczeństwu wszystkich mieszkańców regionu miedziowego.

Tylko 10 takich nowych wozów bojowych zakupiono z pieniędzy UE w całej Polsce, cztery trafiły na Dolny Śląsk (Wrocław, Legnica i Polkowice). Takim sprzętem dysponują dziś w kraju tylko jednostki z największych miast, tj. Wrocław, Warszawa, Poznań czy Katowice. W uroczystym przekazaniu nowej autodrabiny uczestniczyli m.in. bryg. Piotr Grzyb, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP, starosta polkowicki Marek Tramś i wicestarosta Kamil Ciupak, samorządowcy gminni oraz przedstawiciele służb mundurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.