Dwie strażackie drużyny z OSP w Zimnej Wodzie reprezentowały Powiat Lubiński na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które rozegrano w Grębocicach. Mężczyźni byli najlepsi w ćwiczeniach bojowych, w ogólnej klasyfikacji zdobyli 7. miejsce. Drużyna kobieca zakończyła zawody na 6. pozycji.

W Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział 41 drużyn, w tym 25 drużyn męskich i 16 kobiecych. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x 50 z przeszkodami. W pierwszej kategorii mężczyźni z OSP w Zimnej Wodzie byli bezkonkurencyjni i pokonali 24 inne drużyny. Ta konkurencja to tzw. ćwiczebny udział w akcji ratunkowej z wykorzystaniem sprzętu pożarniczego. W sztafecie mężczyznom poszło już trochę gorzej, bo byli na miejscu 19., co w ogólnej klasyfikacji dało im siódmą lokatę. Zwycięzcami zawodów zostali reprezentanci Trzebnic.

Nasza kobieca drużyna z Zimnej Wody w ćwiczeniach bojowych wywalczyła 8 miejsce na 15 startujących drużyn. W sztafecie kobiety były czwarte, w ogólnej klasyfikacji przypadła im szósta lokata. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Lubnów.

Takie zawody to możliwość sprawdzenia się w konkurencjach ze strażakami, z którymi na co dzień nie mamy okazji współpracować. To dla nas także prestiż, reprezentowaliśmy przecież cały Powiat Lubiński – mówi Krzysztof Pokój, naczelnik OSP Zimna Woda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.