Działania zorganizowanego świata przestępczego, coraz częściej kierowane są wobec osób starszych i w podeszłym wieku. Przestępcy szybko zorientowali się, że wykorzystując wiele specyficznych sytuacji oraz czynników naturalnych, związanych z wiekiem i procesem starzenia, mogą w stosunkowo łatwy sposób wyłudzić od starszych osób, niejednokrotnie bardzo duże kwoty pieniędzy w gotówce.

Przestępcy wykorzystują w tym procederze nie tylko naturalne czynniki związane ze starzeniem, ale ich sojusznikiem staje się również postęp technologiczny w telekomunikacji oraz zmiany społeczne i gospodarcze związane z nowoczesnymi formami komunikowania się instytucji z obywatelem. Przestępstwa dokonywane metodami: na wnuczka, urzędnika, policjanta, akwizytora, czy też pracownika pomocy społecznej itp. to plaga naszych czasów.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu głogowskiego zostało odnotowanych 10 takich przypadków. Wielu przestępstwom udało się zapobiec, ponieważ jak podkreślali to sami zgłaszający, mieli oni wiedzę na temat jak zachować się w takim przypadku. Działania prewencyjne prowadzone od wielu lat przez głogowskich policjantów przynoszą więc skutek. Wciąż jednak zdarzają się przypadki kiedy przestępcy są niestety skuteczni.

Miejsce debaty: Głogów – Miejskie Centrum Wspierania Rodziny ul. Folwarczna 7

Organizatorzy: Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie

Czas: 11 październik 2018 r. godz. 17.00

informacja z 05.10.2018 ze strony: http://www.mcwr.glogow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.