Znane są plany trzecioligowego KS KGHM ZANAM Polkowice na okres przygotowawczy do sezonu 2016/2017. Zawodnicy trenera Jarosława Pedryca zagrają przed startem ligi sześć spotkań kontrolnych, w których zmierzą się m.in. z Polonią Leszno czy Jarotą Jarocin. Początek ligowego sezonu zaplanowano na 6 sierpnia.

Piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice rozpoczną przygotowania do nowego sezonu ligowego 11 lipca. Zespół będzie trenował na własnych obiektach, a w pierwszym tygodniu zajęcia poświęcone będą wytrzymałości tlenowej i sile. Pierwszy mecz kontrolny zaplanowano na 16 lipca. Podopieczni Jarosława Pedryca pojadą wówczas do Jarocina, gdzie zmierzą się z tamtejszym Jarotą.

Kolejny tydzień okresu przygotowawczego poświęcony zostanie zajęciom taktyczno-technicznym. Na 21 lipca polkowiczanie mają zaplanowany kolejny sparing. Tym razem trzecioligowiec zagra na wyjeździe z Polonią Leszno. Dwa dni później KS KGHM ZANAM Polkowice podejmie na własnym boisku Polonię Środa Wielkopolska. Łącznie przed startem ligi drużyna rozegra sześć meczów kontrolnych, a ostatni z nich odbędzie się 30 lipca. Tydzień później nastąpi inauguracja nowego sezonu trzeciej ligi dolnośląsko-lubusko-opolsko-śląskiej.

Poprzedni sezon ligowy polkowiczanie zakończyli na pierwszym miejscu, ex aeqo z Górnikiem Wałbrzych. Do tego, by wyłonić zwycięzcę rozgrywek potrzebny był więc dodatkowy mecz. Na boisku w Trzebnicy lepsi okazali się wałbrzyszanie i to oni wystąpili w barażu o drugą ligę. W dwumeczu z Polonią Warszawa lepsza okazała się jednak stołeczna drużyna i to ona awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.

W minionym sezonie polkowiczanie rywalizowali też w Okręgowym Pucharze Polski. Swój udział w rozgrywkach podopieczni trenera Pedryca zakończyli na finale pucharu grupy legnickiej. W decydującym starciu KS KGHM ZANAM Polkowice przegrał z Miedzią II Legnica 0:1.

Przypomnijmy, że od sezonu 2016/2017 trzecioligowe rozgrywki będą miały inny kształt niż do tej pory. Po reorganizacji lig, polkowiczanie zagrają w grupie, która swoim zasięgiem obejmie cztery województwa. Poza meczami na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego, podopieczni Jarosława Pedryca zagrają też na Śląsku i Opolszczyźnie.

III liga (grupa 3):

Nadwiślanin Góra (spadkowicz z II ligi), BKS Stal Bielsko-Biała, Rekord Bielsko-Biała, Górnik II Zabrze, Skra Częstochowa, Pniówek Pawłowice Śląskie, GKS 1962 Jastrzębie Zdrój, KGHM ZANAM Polkowice, Górnik Wałbrzych, Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica, Lechia Dzierżoniów, Śląsk II Wrocław, Piast Żmigród (obecni III-ligowcy) oraz Olimpia Kowary, Stal Brzeg, Falubaz Zielona Góra, Unia Turza Śląska (awans z IV ligi)

/fot. KS Polkowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.