To już trzecia edycja konkursu, który w poprzednich latach zdobył olbrzymie uznanie nauczycieli, rodziców i uczniów. AmeriGas zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w niezwykłej rywalizacji, której celem jest nie tylko zdobycie wspaniałych nagród, ale przede wszystkim integracja lokalnych wspólnot.

Ty wygrywasz, Amerigas pomaga - trwa trzecia edycja konkursu - butle gazowe AmeriGasKonkurs organizowany przez AmeriGas to niepowtarzalna szansa na wyposażenie sal lekcyjnych w nowoczesne urządzenie multimedialne, kreatywne pomoce naukowe oraz ergonomiczne meble. W zamian za plomby pochodzące z butli gazowych AmeriGas do szkół mogą trafić m.in. komputery i tablice interaktywne, dzięki którym nauczanie stanie się bardziej wszechstronne i intuicyjne. Dodatkowo klasy biorące udział w konkursie mają szansę na zdobycie dofinansowania wyjścia kulturalno-sportowego. Konkurs to również możliwość zdobycia indywidualnych nagród dla każdego z uczniów. Konkurs rozpoczyna się 15 września i potrwa do końca marca 2016 roku. Ogłoszenie wyników planowane jest na maj przyszłego roku.

AmeriGas chce być blisko swoich klientów, oferując im produkty dokładnie dopasowane do ich potrzeb. Równocześnie, już od początków obecności na polskim rynku, kluczowym elementem działalności firmy jest aktywne wspieranie wszelkich inicjatyw, stawiających sobie za zadanie poprawę jakości życia małych społeczności. Obecnie najważniejszym celem AmeriGas jest uatrakcyjnienie warunków nauczania w placówkach edukacyjnych. Jedną z form pomocy jest konkurs skierowany głównie do szkół spoza dużych ośrodków miejskich, którym często doskwiera brak nowoczesnych urządzeń multimedialnych i pomocy naukowych. Dzięki firmie, w poprzednich edycjach konkursu, dziesiątkom szkół w całej Polsce przekazano szeroką gamę sprzętu dydaktycznego. Warto podkreślić, że zdecydowana większość placówek szkolnych, które uczestniczyły w rywalizacji postanowiła wziąć udział w kolejnych konkursach oraz wydarzeniach organizowanych przez AmeriGas. Ze strony nauczycieli i rodziców firma otrzymała liczne słowa uznania i podziękowania za przekazaną pomoc.

2015-11-21 Ty wygrywasz, Amerigas pomaga - trwa trzecia edycja konkursu - nagrody

– Przystąpiliśmy do konkursu, ponieważ chcieliśmy zdobyć cenne nagrody. Chcieliśmy wzbogacić naszą placówkę o pomoce multimedialne, szczególnie o tablicę interaktywną. Wszystkie pozostałe nagrody miały uatrakcyjnić nasze zajęcia szkolne i wychowawcze. Ważnym czynnikiem zaangażowania w konkurs była chęć integracji uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej. Innym ważnym powodem było budzenie świadomości ekologicznej wśród uczniów. – opowiada Joanna Betlejewska, nauczycielka odpowiedzialna za koordynację akcji w Szkole Podstawowej w Gnojnej.

Poprzednie edycje konkursu dla szkół organizowanego przez firmę AmeriGas cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystarczy powiedzieć, że wzięło w nich udział ponad 700 szkół z całego kraju. W tym roku organizatorzy przewidują, że do rywalizacji przystąpi co najmniej 500 szkół – głównie z małych miejscowości. Atrakcyjność konkursu nie trudno zrozumieć. Nie chodzi tu tylko o atrakcyjne nagrody takie jak komputery, tablice interaktywne, inne urządzenia multimedialne, dzięki którym nauczanie może stać się prawdziwie intuicyjną i wszechstronną zabawą. Konkurs wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń odmiennymi założeniami. Rywalizacja nie jest celem samym w sobie. Jej zadaniem jest przede wszystkim integracja lokalnych społeczności wokół wspólnego celu, jakim może być polepszenie standardów nauczenia w pobliskich szkołach. Konkurs promuje również proces pogłębiania świadomości o wpływie ludzkich zachowań na otaczające środowisko. Warto wspomnieć, że dla najbardziej aktywnych klas z poszczególnych szkół przygotowano dofinansowania do wycieczek do muzeów, teatrów czy odwiedzin lokalnych atrakcji przyrodniczych lub turystycznych.

Dlatego konkurs przyciąga co roku coraz więcej szkół, dla których jest on szansą nie tylko na zdobycie interesującego wyposażenia klas lekcyjnych (w zamian za plomby pochodzące z butli gazowych AmeriGas). To także doskonała okazja do kreatywnych, wspólnych działań wzmacniających lokalne społeczności. Hasło przewodnie konkursu, czyli „Dostarczamy dobrą energię” ma zachęcić do innego spojrzenia na świat wokół, do refleksji nad tym, jak nasze działania zmieniają środowisko i co możemy uczynić, by stało się lepsze i pełne pozytywnej energii.

Wypowiedzi nauczycieli ze szkół, biorących udział w poprzedniej edycji wskazują, że idea konkursu wyszła naprzeciw oczekiwaniom i spotkała się z żywym zainteresowaniem.

– Bardzo podoba mi się inicjatywa firmy AmeriGas. Dzięki niej, mamy wiele nowych monitorów w szkole. Jest to mała szkoła i mieliśmy jeszcze stare monitory, nie otrzymalibyśmy budżetu na ich wymianę. W tym momencie wymieniam wszystkie w sali komputerowej. W pierwszej edycji dostaliśmy 3 monitory, w drugiej już 9. Na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji jeśli zostanie uruchomiona. – mówi Elżbieta Idzi, dyrektor Szkoły Podstawowej w Polkowskiem.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.konkursamerigas.pl

2015-11-21 Ty wygrywasz, Amerigas pomaga - trwa trzecia edycja konkursu - plakat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.