Wakacyjne upały w mieście najlepiej spędzać nad wodą, więc nikogo nie dziwi, że baseny zewnętrzne przy ul. 3 maja przeżywają oblężenie. Dużym powodzeniem cieszą się również boiska sportowe zlokalizowane w pobliżu.

W dniach, gdy temperatury szybują w górę polkowiczanie tłumnie przybywają na „grzybek”. – Gdy upały są duże zainteresowanie jest naprawdę bardzo duże. Szczególnie w weekendy, gdy ludzie mają wolne. Wówczas baseny odwiedza najwięcej osób. – mówi Zdzisław Mycan, dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach, które zarządza basenami zewnętrznymi przy ulicy 3 Maja. Jak wynika z ostatnich podsumowań – bywały dni gdy basen odwiedziło blisko tysiąc osób, a do połowy lipca miejskie kąpielisko odwiedziło już 8 tysięcy gości i choć liczba jest nieco mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku, zarządca obiektów jest zadowolony. – W tym roku aura płata nam trochę figla, bo dni bardzo gorące przeplatane są chłodnymi, kiedy baseny są zamknięte. Tak było przez pięć dni w tym roku. To sporo. Mimo tego liczba odwiedzających jest duża, a prognozy na dalsza część wakacji optymistyczne. – podkreśla Z. Mycan.

W tym roku na basenach zewnętrznych zaszły zmiany, podyktowane propozycjami odwiedzających kąpielisko: została zmniejszona część piaszczysta na korzyść trawy, gdyż nie wszyscy byli zadowoleni z oblepiającego stopy piasku. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zainstalowano monitoring.

Baseny są czynne od 10 do 19, a cena biletów (8zł normalny, 4zł ulgowy) od poniedziałku do piątku po godzinie 16 maleje o połowę.

Oprócz basenów PGMiKM zajmuje się także innymi obiektami sportowymi na terenie Polkowic i całej gminy. Są to korty tenisowe, boiska lekkoatletyczne oraz boiska na terenach wiejskich. — Społeczność lokalna w gminie Polkowice staje się coraz bardziej usportowiona.— cieszy się dyrektor PGMiKM. Wszystkie miejsca do uprawiania sportu również cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.