Dom Kultury „Jowisz” w Gaworzycach otrzymał dofinansowanie z Fundacji KGHM Polska Miedź na realizację dwóch projektów wakacyjnych zajęć dla mieszkańców: „Wakacyjny kalejdoskop” oraz „Gmina w formie. Letnie zajęcia sportowe dla każdego”. Oba przedsięwzięcia właśnie ruszyły. Na czym polegają i jakie działania organizatorzy chcą przeprowadzić?

„Wakacyjny kalejdoskop” to dwutygodniowe zajęcia w formie półkolonii, na które do Domu Kultury „Jowisz” będą przywożone dzieci z terenu gminy. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji: zajęcia plastyczne, zabawy w plenerze, warsztaty rękodzielnicze oraz wycieczki. – Planujemy pojechać do Karpacza, Kórnika, Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, Głogowa oraz na warsztaty ekologiczne do gospodarstwa ekologicznego w Gościeszowicach. – wylicza Barbara Fartuszyńska, dyrektor Domu Kultury „Jowisz” w Gaworzycach. Swoją pomoc w organizację czasu dla dzieci zadeklarował Wolontariat Młodzi Jana Pawła II. Fundacja dofinansowała ten projekt kwotą 8000 złotych, dzięki czemu program półkolonii jest bardzo bogaty. „Wakacyjny kalejdoskop” właśnie ruszył.

Drugim dofinansowanym wakacyjnym projektem jest „Gmina w formie. Letnie zajęcia sportowe”, podczas którego na terenie gminy odbędzie się wiele sportowych aktywności dla każdego. Fundacja KGHM Polska Miedź dofinansowała ten projekt kwotą 7000 złotych. Już w najbliższą środę 15.07 odbędzie się rajd rowerowy do Dzikowa zakończony ogniskiem. W przyszły wtorek 21.07 gaworzycki park stanie się areną Gminnego Turnieju Sportowego dla dzieci, w którym wezmą udział reprezentanci 13 miejscowości gminnych. Dzieci zmierzą się w różnych konkurencjach sportowych. Gminne Zawody Darta dla dzieci odbędą się w parku podczas Bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego 16.08, a Turniej dla Mężczyzn odbędzie się w innym terminie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej. W Dalkowie 22.08 przeprowadzony zostanie Gminny Turniej Siatkówki Kobiet o puchar Przewodniczącej Rady Gminy Danuty Pawliszyn. Ostatnim punktem projektu są biegi przełajowe, które zostaną przeprowadzone w Gostyni, a uczestnicy zmierzą się tam na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. W organizacji zajęć sportowych pomogą tradycyjnie Wolontariusze z Wolontariatu Jana Pawła II, ale nie tylko. – Liczymy też na współpracę rad sołeckich i radnych. – mówi Karolina Cieślak z Domu Kultury „Jowisz” pomysłodawczyni projektu. – Nie chcieliśmy, żeby zajęcia odbywały się tylko w Gaworzycach, ale też w innych miejscowościach. – dodaje.

Fundacja KGHM Polska Miedź wsparła oba projekty łączną kwotą 15 000 złotych, dzięki czemu tegoroczna oferta wakacyjna Domu Kultury „Jowisz” jest bardzo atrakcyjna i każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo organizacja zarówno półkolonii (dowozy dzieci) jak i zajęć sportowych, które odbywają się w równych częściach gminy, została tak przygotowana, by mogli z nich skorzystać nie tylko mieszkańcy samych Gaworzyc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.