Mieszkańcy Polkowic z ulic Ociosowej i Skalników nie mogą narzekać na nudę. Tamtejsza Rada Osiedla w najbliższym czasie ma zamiar zorganizować różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Już jutro (11.06) o godzinie 16.00 mieszkańcy z Osiedla Gwarków będą mieli okazję zgłębić tajniki tworzenia biżuterii podczas warsztatów, które odbędą się w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. Każdy uczestnik, aby wziąć w nich udział, będzie musiał wnieść symboliczną opłatę (1 zł lub 5 zł w zależności od wieku). Z przygotowanych półfabrykatów będzie można wyczarować dla siebie lub bliskich kolczyki, bransoletki czy naszyjniki.

W piątek 19 czerwca o godzinie 17 na boisku sportowym Zespole Szkół przy ul. Skalników rozpoczną się cykliczne zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy pod tytułem „Bezpieczne wakacje”. Dzieci i młodzież, a także chętni dorośli poznają jak zachowywać się i co robić w sytuacjach zagrożenia życia oraz jakich zachowań unikać. Zajęcia są bezpłatne, a na uczestników czekają niespodzianki.

W sobotę 20 czerwca o godzinie 15.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbędzie się Przegląd twórczości lokalnych kapel młodzieżowych połączony z edukacją młodzieży „Stop uzależnieniom”. Dla wszystkich widzów wstęp bezpłatny.

Warto przypomnieć, że Rada Osiedla Gwarków w Polkowicach w maju włączyła się również do promocji zajęć strzeleckich realizowanych przez Klub Sportowy Skorpion. Zajęcia odbywają się we wtorki, czwartki i piątki w grupach siedmioosobowych jeszcze do końca czerwca, a także we wrześniu na strzelnicy sportowej w Gimnazjum nr 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.