Gminny Ośrodek Kultury i biblioteka w Grębocicach  postanowiły wznowić działalność artystyczną na terenie wsi. Każdy, kto chciałby rozwijać swoje zdolności będzie miał ku temu świetną okazję. Po minionej przerwie wakacyjnej ruszają sekcje artystyczne, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i młodzież. Zajęcia prowadzone pod okiem profesjonalistów są bezpłatne .

Okres wakacyjnej laby dobiegł końca, warto więc zainteresować się pracą nad własnym talentem. Z pomocą młodym artystom pragnącym rozwijać swoje zdolności przychodzi Gminny Ośrodek Kultury i biblioteka w Grębocicach. W artystycznym programie przygotowanym dla dzieci i młodzieży znaleźć można sekcje artystyczne takie, jak: wokalna, taneczna, muzyczna, recytatorska i plastyczna. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, którzy pomogą zdolnym dzieciom i młodzieży rozwijać swoje talenty.

Sekcję wokalną prowadzić będzie pan Grzegorz Białczyk. W ramach sekcji przewidziane jest Studio Piosenki, na które zapisy i próby odbywać się będą w środy w godzinach 13:00 – 17:00 w sali GOK i B.

Zespoły taneczne dla najmłodszych poprowadzi pani Renata Chrzan. Zespół ”Skrzaty Renaty” zaprasza wszystkie chętne 4–5–6-latki na zajęcia taneczne. Spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się dziś o godz. 16:00 (12.09) w sali GOK. Dzieci starsze (kl. I, II, III, IV) mogą spróbować swoich tanecznych sił w grupie CHEERLEADERS. Spotkanie organizacyjne dla tej grupy odbędzie się dziś (12.09) o godz 15:00. Młodzież z klas V, VI oraz gimnazjum mogą tańczyć w grupie Mażoretek. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dziś (12.09) o godz. 15:30.

Sekcje muzyczne prowadzone będą od okiem pana Zbigniewa Szabatowskiego, który umuzykalnioną młodzież uczył będzie gry na instrumentach dętych – klarnet, trąbka, saksofon altowy i tenorowy, sakshorn, flet instrumenty perkusyjne (perkusja jazzowa). Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących. Zapisać się na zajęcia muzyczno można w GOKu i bibliotece. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 15:00.

Kolejna sekcją, do której mogą przyłączyć się uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich jest sekcja teatralna i recytatorska, którą poprowadz panii Monika Jaskuła-Kozieł. W ramach tej sekcji organizowane są również RYMOWANKI POLSKO-ANGIELSKIE dla mam i ich najmłodszych pociech, podczas których będzie można pouczyć i osłuchać się z językiem angielskim.

Dzieci i młodzież uzdolniona plastycznie, będą mogli uczęszczać do sekcji plastycznej poprowadzonej przez panią Martę Bartków-Golę. Tematy zajęć plastycznych to: podstawy szkicu i rysunku, poznawanie technik malarskich, technik rzeźbienia, praca z gliną, modeliną, gipsem, techniki szycia ręcznego, biżuteria, ozdoby, techniki kaligraficzne i ozdobniki w piśmie. potkanie organizacyjne dla sekcji plastycznej odbywa się dziś (12.09) w godz 15:00 – 16:30 w sali GOK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.