Ciekawe zawody w strzelectwie odbyły się w miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim, ramach Ogólnopolskich Zawodów Osób Niepełnosprawnych. Pierwsze miejsce ustrzelił reprezentant naszego regionu, a dokładniej klubu Skorpion Polkowice – Filip Rodzik. Polkowiczanin z dorobkiem 561 zdobył także minimum niezbędne aby pojechać na Mistrzostwa Świata. Jak sam przyznaje, duża to zasługa Gminy Miejskiej Polkowice, która wspiera go mocno w sportowej karierze.

Kliknij, aby zapoznać się z wynikami zawodów!

Zawodnicy Skorpion Polkowice w składzie: Filip Rodzik, Adrian Lewandowski, Krzysztof Bech, Eugenia Małek Tomasz Szakoła oraz Joanna Panter w dniach 11-13 kwietnia pojechali na Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie. To były pierwsze w tym roku zawody osób niepełnosprawnych, na których mogli się oni sprawdzić po zimowej przerwie – Rewelacyjnie wypadł nasz najlepszy zawodnik Filip Rodzik, który mimo kiepskiego początku wszedł do finału. W finale również nie pozostawił rywalom żadnej szansy. Już po 2 rundach 3-strzałowych uzyskał 3 punktową przewagę, która rosła z każdym strzałem. Gdyby nie 4 ostatnie strzały, które nie były najlepsze, miałby on szansę strzelić swoją życiówkę i być może wynik powyżej 200 punktów. Ostatecznie skończył na 1 miejscu z prawie 5 punktową przewagą nad Sławomirem Okoniewskim,Wicemistrzem Europy – informuje klub Skorpion Polkowice.

– jestem zadowolony z wyniku i przebiegu strzelania. Strzelałem szybko i zdecydowanie. Całą konkurencję udało mi się strzelić w 55 min., mimo konieczności odkładania broni i zmiany tarcz po każdych 2 strzałach. Jestem na dobrej drodze i widzę, że dodatkowe treningi, na które mogę jeździć dzięki sponsorowi tytularnemu Gminie Polkowice, przyczyniają się do znaczącej poprawy mojej formy – komentuje Filip Rodzik.

W zespole Skorpion Polkowice bardzo dobrze zaprezentował się również Krzysztof Bech, który poprawił swoją życiówkę o 25 punktów uzyskując wynik 510. Zaledwie 3 punkty dzieliły go od wejścia do finału. Zawody w tym roku były na wysokim poziomie i widać że Polscy pistoleciarze radzą sobie coraz lepiej, bo aż 6 osób zrobiło limit na Mistrzostwa Świata.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.