Towarzystwo Ziemi Głogowskiej organizuje drugą edycję konkurs zatytułowanego „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu”. Główna nagroda przyznawana jest osobie, która dzięki swoim działaniom i przedsięwzięciom upowszechnia i popularyzuje historię Głogowa i Ziemi Głogowskiej. Głosować można mailowo do 4 kwietnia.

W ubiegłym roku po raz pierwszy została przyznana Głogowska Nagroda Historyczna, „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu” za rok 2012. W wyniku głosowania mailowego nagrodę otrzymało przedsięwzięcie SMGF „Twierdza Głogów” i Klubu Batalionowego – „Zima i lato w Twierdzy 2012”.

Ubiegłoroczny plebiscyt i całe przedsięwzięcia związane z popularyzowaniem i upamiętnieniem lokalnej przeszłości, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Głogowa. Dlatego członkowie Stowarzyszenia Towarzystwa Ziemi Głogowskiej zapraszają do II  edycji.

Złoty Bilet Czytników Wehikułu Czasu” otrzyma autor wydarzenia historycznego, inicjatywy, wydawnictwa, czy przedsięwzięcia, bądź osoba upowszechniająca i popularyzująca w 2013 r. przeszłość Głogowa i Ziemi Głogowskiej, na które zostanie oddana największa ilość głosów.  Spośród kandydatur zaproponowanych przez Głogowian, reprezentujących różne środowiska, a interesujących się przeszłością naszego miasta, „Wehikuł czasu” przedstawia do nagrody następujące wydarzenia bądź osoby:

  1. Ireneusz Dominiak – za pasję i systematyczność w cyklu prelekcji w Klubie Batalionowym, pt. „Głogów jakiego nie znamy„.
  2. Konferencja Regionalistów „Małe Ojczyzny na styku regionów” z okazji XX-lecia Encyklopedii Ziemi Głogowskiej, z udziałem lokalnych organizacji i towarzystw pogranicza Dolnego Śląska, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. (Towarzystwo Ziemi Głogowskiej).
  3. Alicja Męczyńska – moderator GFH, za inicjatywę uporządkowania i eksponowania zabytków sztuki sepulkralnej – nagrobków z głogowskich dawnych cmentarzy zachowanych na Ostrowie Tumskim.
  4. Publikacja – Franz D. Lucas i Margaret Heitmann, Żydzi głogowscy. Dzieje i kultura, Głogów 2013. (Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa)
  5. Odsłonięcie na terenie dawnej Cukrowni Głogów, tablicy upamiętniającej działalność podziemia antykomunistycznego w Głogowie w latach 1945-1949. (Fundacja Bolesława Chrobrego).
  6. Udostępnienie reliktów głogowskich Sukiennic – najstarszego odkrytego i stosunkowo dobrze zachowanego obiektu świeckiego w Głogowie. (Urząd Miejski)

Chcąc zagłosować należy wysłać mail z wybraną przez siebie jedną kandydaturą, na adres: wehikułczasuglogow@interia.pl

Głosowanie będzie trwało do 4 kwietnia (piątek), do godz. 24.00. Jeden mail jest jednym głosem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.