Od dzisiaj (23 kwietnia) kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze powiatowej przy ulicy Głogowskiej w Grębocicach. Utrudnienia przewidziane są do następnego wtorku (30 kwietnia). Remont polegać będzie na wykonaniu frezowania istniejącej nawierzchni, która zostanie pokryta nowym asfaltem. W Gminie Grębocice wyremontowany zostanie także stary budynek po gimnazjum w Grębocicach. Od 6 maja gimnazjum przeniesie się do nowego budynku, a ten obecny zostanie przebudowany i przeniesiona zostanie szkoła podstawowa.

Na terenie Gminy Grębocice dzisiaj (23 kwietnia) rozpoczął się remont drogi powiatowej przy ulicy Głogowskiej. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami powstałymi na tym odcinku. Planuje się, że utrudnienia potrwają do następnego wtorku (30 kwietnia). Remont polegać będzie na wykonaniu frezowania istniejącej nawierzchni, która zostanie pokryta nowym asfaltem. W Gminie Grębocice zostanie także wykonana droga łączącą ulice Głogowską z nowym budynkiem gimnazjum. Gmina Grębocice na ten cel otrzymała 100 tysięcy złotych z Regionalnego Funduszu Inwestycyjnego. Pieniądze te zostały przyznane nieco niespodziewanie, bo Grębocice znalazły się wśród 16 dolnośląskich gmin, które zostały wyróżnione i otrzymały propozycję złożenia wniosku wpisującego się w strategię województwa dolnośląskiego. Ponieważ nowa droga w Grębocicach, czyli łącznik między ulicą Głogowską, a nowym gimnazjum, doskonale wpisuje się w strategię województwa dolnośląskiego to Gmina Grębocice otrzymała dofinansowanie.

Przy okazji przypominamy, że już za niecałe dwa tygodnie (6 maja) odbędzie się uroczyste otwarcie nowego gimnazjum w Grębocicach. Z tej okazji planowany jest także remont starego budynku, w którym mieściło się gimnazjum. Gmina Grębocice na ten cel przeznaczyła 850 tysięcy złotych. W ramach adaptacji zostanie przebudowany parter oraz pierwsze piętro. Na piętro będzie przeniesiona szkoła podstawowa, natomiast parter zostanie przerobiony na kuchnię i stołówkę. W planach jest także remont dachu starej szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.